Virtuální sídla aktuálně zažívají velký boom, častokrát se o nich ovšem mluví pouze v souvislosti si firmami, ačkoliv jsou vynikajícím řešením také pro osoby samostatně výdělečně činné. Má to rovnou několik důvodů.
Poskytnutí sídla pro firmy je výhodné z hlediska financí i prestiže. Těmito argumenty tedy začněme i u OSVČ.
Kancelář, která nestojí majlant
Spousta OSVČ může pracovat z domu, proč tedy vůbec utrácet za kancelář? Virtuální sídlo vás vyjde na pár stovek měsíčně, ty levnější pořídíte třeba už od 99 Kč. Jasně, pořád je to více, než byste platili za sídlo na domovské adrese, ale to má své nevýhody.
Zapůsobte na první dobrou
Co myslíte, působí lépe podnikatel, který sídlí na známé adrese v Praze, nebo ten, co má zapsané sídlo někde na sídlišti na okraji města? Odpověď je zřejmě jasná. Sami nejspíš víte, že první dojem dělá hodně, tak nedopusťte, aby vám zkazil příležitost.
Ochrana soukromí
Pokud jako OSVČ nepotřebujete kancelář, pravděpodobně si zapíšete sídlo na své domovské adrese. To ale není zrovna ideální, protože tím dáváte všem na obdiv, kde vlastně žijete. Kdokoliv si může dohledat vaši adresu a přijít vás navštívit.
Místo k setkávání
Nemáte-li žádnou kancelář, kde se setkáváte s obchodními partnery nebo klienty? V kavárnách, restauracích? Vlastní prostory by byly praktičtější, ale pravděpodobně si je nechcete zvát do obýváku. I z tohoto hlediska je ideální virtuální sídlo pro OSVČ a firmy. Obvykle totiž máte možnost na dané adrese příležitostně využívat kancelář nebo zasedací místnost. Někdy bývá tato možnost v ceně, jindy si za ni připlácíte – platíte však pouze čas, kdy místnost využíváte.
Vše pod jednou střechou
A na závěr ještě jedna velká výhoda. Existují společnosti, které nabízejí virtuální sídla spolu s účetnictvím, právními službami, tiskem propagačních materiálů apod. Jednou z nich je například Firmy-sidla.cz. V nabídce má sídla už od 99 Kč měsíčně.