Vyschlá řasenka, staré oční stíny, zaprášený pudr, to vše vás má upozornit na to, že vaše šminky skladujete déle, než byste měli. Podobně jako u potravin i u kosmetiky byste si měli hlídat datum spotřeby a vyhnout se užívání staré kosmetiky. Může se to dotknout zvláště zdravého vzhledu vaší pleti.
Nákup kosmetiky
Pravdou je, že bychom to s nákupy kosmetických produktů neměli přehánět. Nadbytečné nákupy kosmetiky zatěžují nejen životní prostředí, ale také vaši pleť, jelikož časté střídání kosmetických produktů není pro pokožku zdravé. Co víc, většinou kosmetické produkty nestihnete spotřebovat do data spotřeby a to i v případě, že jich máte málo. I když máte pocit, že se kosmetika zkazit jednoduše nemůže, není to pravda.
Zbavte se staré kosmetiky
Pravdou je, že při používání staré kosmetiky může dojít k řadě problémů na vaší pleti, které se však nemusí projevit vše. Dlouhodobé užívání starých výrobků si však brzy vybere svou daň v podobě alergické reakce či kožních problémů. Po aplikaci staré kosmetiky může docházet k nepříjemnému pálení a podivnému pocitu na vší pleti. Objevit se mohou také pupínky. Pokud budete používat prošlé kosmetické výrobky na oči riskujete zánět spojivek.
Doba spotřeby
Doba spotřeby kosmetiky je velmi různá, může se pohybovat v rozmezí od 18 do 30 měsíců. Co je pro vás klíčové? To, co se píše na etiketě daného výrobku, kde by mělo být datem spotřeby vždy uvedeno. Výrobkům, které toto datum uvedeno nemají, se raději vyhýbejte. Doba spotřeby může být uvedena i pod zkratkou PAO, která říká, jak dlouho lze přípravek po otevření užívat. Pokud se vám tedy doma válí hromada staré kosmetiky, přeberte ji a prošlé výrobky jednoduše vyhoďte. Opravdu nemá cenu je skladovat.